piątek, 16 sierpnia 2013

Magandang araw po!

Tytuł dzisiejszego posta to filipińskie życzenia miłego dnia. Pocztówka, którą chcę Wam zaprezentować, nie powinna być dla mnie niespodzianką, gdyż sama ją wybrałam... Jednak w ten sposób mogę być zaskakiwana za każdym razem - kartka na żywo wygląda nawet lepiej! :) Otrzymałam ją od Raine, studentki architektury mieszkającej w Quezon, Filipiny. Na pocztówce widzimy piękne kobiety odziane w barwne stroje - tancerki Dugso. To tradycyjny, religijny, ludowy taniec dziękczynny wykonywany z okazji obfitych plonów (co za zbieg okoliczności, dotarła do mnie dzień po polskim Święcie Matki Boskiej Zielnej), a także narodzin chłopca (a dziewczynki? co za niesprawiedliwość!) oraz w podziękowaniu za zwycięstwo wojenne.

// The tittle of today's post means 'Have a good day!' in Filipino language. The postcard, which I want to present, shouldn't be a surprise for me, because I choosed it by myself... But I want to be surprised this way every time - in real the card looks even better! :) I received it from Raine, architecture student  from Quezon, Philippines. On the card you can see beautiful women wearing colorful dresses - Dugso dancers. Dugso is a traditional, religious, folk, thanksgiving dance to celebrate a bountiful harvest (what a coincidence, I got it one day after Polish religious holiday in the same intention), the birth of a boy (and what about girls? what an injustice!) or a victory in war.

Zachęcam do obejrzenia przykładowego układu:

// I encourage you to see an exemplary dance:


 


4 komentarze:

 1. Bardzo lubie pocztówki ukazujace tradycje danego kraju. Gratuluje wyboru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna pocztówka ;) Baaardzo mi się podoba ;)

  A tymczasem... zapraszam na moje rozdanie ;) http://blogiceo.nq.pl/cowtrawiepiszczy/2013/08/17/giveaway-rozdanie-2/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za zgłoszenie do mojego konkursu :) Bardzo mi miło ;) Pomysł pozostawiony w komentarzu jest wprost genialny i chyba muszę wypróbować go na własnej skórze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga Edyto ;) Tak mnie naszła jedna myśl ;) Czy mogłabyś przesłać mi zdjęcie Twojej lampy, o której wspomniałaś w komentarzu ? Zainspirował mnie ten pomysł i myślę, że fajnie byłoby w kolejnym wpisie dołączyć przygotowany przez Ciebie opis i dołączyć fotografię:) Jeśli oczywiście nie jest to kłopot i jeśli pozwolisz na publikację zdjęcia :) Pozdrawiam w pochmurną pogodę:) i ślę uśmiechy od ucha do ucha ;) Natalia

  PS
  W razie czego, adres mailowy znajdziesz na moim blogu, w okienku "Contact" ;)

  OdpowiedzUsuń

Your words mean a lot to me, so feel free to leave a comment :)