piątek, 23 sierpnia 2013

Przesyłka szczególna - dla życia

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, potocznie nazywany białaczką. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Jeśli jesteś między 18 a 55 rokiem życia i nie stwierdzasz u siebie cech opisanych wśród przeciwwskazań, właśnie Ty możesz zostać Dawcą! Rejestracja trwa zaledwie kilka minut, ja dokonałam jej podczas Dni Dawcy w mobilnym punkcie, ale Ty możesz to zrobić także przez Internet! Jest ona bardzo prosta i polega na wypełnieniu ankiety i pozostawieniu wymazu z policzka. 

Zarejestrowałam się już kilka miesięcy temu, więc dziś, wyciągając pocztę ze skrzynki, zanotowałam przyspieszone bicie serca - na jednej z kopert widniało logo Fundacji DKMS, czyli Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Myślałam, że właśnie nadszedł ten dzień, że ktoś chory na białaczkę potrzebuje mojej pomocy, jednak okazało się, że to tylko wiadomość - potwierdzenie przyłączenia mnie do grona Dawców.


Każdy z Dawców otrzymuje Kartę Dawcy, która ma przypominać o przynależności do bazy i jest dokumentem identyfikującym jako potencjalnego Dawcę.
Do listu dołączony był mały pakunek:Który po rozpakowaniu okazał się być przypinką:Logo Fundacji w kształcie czerwonego puzzla ma wymiar symboliczny, oznacza nowe życie wskutek dopasowania się antygenów Dawcy i Pacjenta.Po więcej informacji odsyłam do źródła: Fundacja DKMS.
Ty też możesz uratować komuś życie!

2 komentarze:

  1. Niesamowita akcja! Podziwiam za odwagę i wspaniałomyślność :) To robi wrażenie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam na bloga ;) A tam.... niespodzianka :)

    OdpowiedzUsuń

Your words mean a lot to me, so feel free to leave a comment :)